TPK pátera Ferdy

  

Protirakovinová kúra pátera Ferdy

Bezbílkovinná dieta

   Páter František Ferda ze Sušice, fenome­nální čes­ký diag­nos­tik a léčitel, je auto­rem bez­bíl­ko­vin­né die­ty, kte­rou sám nazval Totální proti­ra­ko­vi­nová kůra. Ta má schop­nost přiro­zenou ces­tou likvi­dovat v těle všechny buňky, které nejsou zcela zdravé, tedy přede­vším buňky rako­vinové. Zba­vuje tak tělo vel­kých nádorů, men­ších loži­sek (meta­stáz) i jednot­livých buněk kdekoli v těle. Tato kůra může být použita, též zkrá­cená, i jako pre­ven­tivní kůra proti rako­vině, jako rege­nerač­ní kůra, jako odtuč­ňovací dieta, jako jarní zdra­votní kůra, jako kůra pro čiš­tění krve a kůra při potí­žích kloubů.

   Následující kapitoly jsou opisem spisu pátera Ferdy. Páter Ferda ze Sušice o léčení rako­viny

Je rako­vina vylé­či­telná?

   Rako­vina vzniká u lidí příči­nou určité náklon­nosti k této chorobě a vli­vem nezdra­vého prostředí. Dlouho­dobým půso­bením a vlivem třeba i velmi malých množ­ství rakovi­nových škod­livin může dojít k naru­šení zdraví, aniž je to pozo­rováno a tudíž ani není léčeno, a tento stav může vést až ke vzniku vlast­ního onemoc­nění. Častou pří­činou jsou ne­vhod­né konzer­vační látky nebo bar­viva v potra­vinách a přepa­lování poži­vatin, která vedou k počátku vzniku one­moc­nění.

Nejčastější druhy rako­viny:

   Nej­čas­těj­ší pří­či­nou pře­dev­ším rako­viny hrt­anu a plic je kou­ření. U kuřáků vzni­ká rako­vina plic asi 20x čas­těji. Zabra­ňujte proto dětem kouřit. Rakovina dělohy začíná bez bolesti a jakéhokoliv pocitu one­moc­nění, zvláš­tě během pře­chodu a po ode­znění mě­síč­ků v po­kro­či­lém věku. U mlad­ších žen se pro­je­vu­je krvá­ce­ním mimo pra­vi­del­ný čas, krvá­ce­ním po sou­loži, při mo­čení, sto­lici a nebo namá­havé prá­ci. Žád­ný strach z rakoviny, ten je zbytečný a pouze zpomaluje léčení. Ta může být vyléčena, když po zjiš­tění pří­zna­ků ihned za­poč­neme s kom­plet­ní „TPK“ - To­tál­ní pro­ti­rako­vi­no­vou ků­rou. Rako­vina dě­lohy, když je zaned­bána, ve­de k smrti. Rako­vina prsu je plí­živá, uzli­ny, za­tvrd­liny a svra­ště­liny prsu mo­hou být zna­mením počí­nají­cího sta­vu rako­viny, i když ni­jak nebo­lí. Bo­lesti a vředy se pro­je­vují teprve při pokro­čilém sta­vu rako­viny.

Má být dbáno následujících varovných signálů:

  • hmatatelné uzliny nebo zatvrdliny, zvláš­tě na prsou žen

  • nápadné změny prsní bradavky nebo mateř­ské zna­mení, kte­ré se ná­pad­ně změní

  • trvalá změna činnosti střev nebo močo­vého mě­chýře

  • trvalé ochraptění nebo kašel

  • tvrdošíjná krvácení nebo výtok z kte­rého­koliv těles­ného otvo­ru, jakož i krvá­cení žen mi­mo ob­vyk­lý čas

  • potíže při polykání, zvláště v pokro­čilém věku

  • rány a bolestivá místa, která se nehojí

  • nápadné hubnutí, ztráta váhy

   Z uve­de­ných sig­nálů nevy­plývá, že musí jít nut­ně o rako­vinu, pro­to­že tyto změ­ny mohou mít i jinou pří­činu a mohou signa­lizo­vat i jinou cho­robu. Kdo ale kte­rý­koli z vyjme­nova­ných sig­nálů zjis­tí, ten ať pre­ven­tiv­ně co nej­dří­ve za­poč­ne s To­tál­ní pro­tira­kovi­no­vou ků­rou - „TPK“.

Rady:

   Dbej na dosta­teč­nou čin­nost tě­les­nou. Dý­chej zhlu­boka čis­tý vzduch. Vyhý­bej se za­kou­ře­nému a vydý­cha­nému vzdu­chu. Nekuř! Dá­vej před­nost při­ro­zené a vi­ta­míny bo­haté stravě, nepře­jídej se. Dbej na pravi­delné trá­vení a vy­prazd­ňo­vání. Co je to ra­ko­vi­no­vý ná­dor? Ra­ko­vin­ná zdu­ře­nina je samo­stat­ný ná­dor ne­bo novo­tvar, kte­rý vzni­ká ta­ké půso­bením tla­ku. Když je někdo po léta ne­moc­ný na žalu­dek a po­trava mu zů­stává ho­diny le­žet v ža­ludku, vzni­ká tím ne­při­ro­zený dlou­ho­trva­jící tlak na žalu­deční stě­ny a okol­ní žlá­zy, což může vést k rako­vině ža­lud­ku.
   Znal jsem muže, který měl od rána do ve­če­ra v ústech stá­le na jed­nom místě dýmku. Řekl jsem jeho paní, že její muž jed­nou urči­tě do­sta­ne rako­vinu rtu. Asi po dese­ti letech mě tato paní po­zvala, abych při­šel k je­jí­mu muži. Zeptal jsem se: „Proč? On má rako­vinu?“ Tento muž měl rako­vinu rtu. Řekl jsem jí potom, že před dese­ti lety jsem to­muto muži před­poví­dal, že bude mít rako­vinu rtu. Ona si na náš roz­hovor vzpom­něla. Jeho ret se podo­bal plno­vousu ve tvaru malého vče­lího roje. Budiž připo­menuto, že při­tom se z posti­ženého retu vymě­šovala teku­tina. Kapala po celý den.
   Nezvyklý a dlou­hotr­va­jící tlak na různá místa v tě­le brání dosta­teč­nému pro­kr­vení těch­to míst a mohlo by nastat jejich odumření. Ale tato místa chtějí stále žít a tak se brání tím, že svoji výži­vu čerpají ze své­ho okolí. Tento způ­sob výži­vy není „le­gál­ní“, takže nemá dosta­tečně pro­váza­nou regu­laci, násled­kem čehož novo­tvar stále roste. Ze za­čát­ku pomalu, což trvá dlouho, často deset let i více. Až potom dojde k pro­lo­mení regu­lační ba­riéry a nádor začíná rázem a rychle bujet. Když už to došlo tak daleko, je čas, ale zda­leka ne pozdě, začít s mojí proti­rako­vino­vou kůrou.
   Jestliže hned na počátku takový na pohled nezá­ludný novo­tvar opera­tivně rozříz­neme, nebo jej po okolí mač­káme např. při ranní pro­hlídce těla, potom se stane takové místo divoké a pro­budí se jako tygr, jeho pro­dukt vstoupí do krev­ního oběhu a vzni­ká roz­sev - meta­stáza. Je tedy lépe, když tako­vou zauz­linu necháme v klidu. Pokud má někdo z rako­viny strach a chce mít klid, ať nasa­dí moji Totální proti­rako­vino­vou kůru. Zde je totiž nutné jiné ošet­ření než řez. Často jsem pře­mýšlel, jak by tako­vé ošet­ření mělo vypa­dat.
   Přišel jsem na myšlenku, že zde by mohlo být pomo­ženo zele­nino­vými šťá­vami, pro­tože např. šťáva z čer­vené řepy pů­sobí proti rako­vino­vému onemoc­nění. Ale ze samotné šťávy z čer­vené řepy nemůže člo­věk žít. Při­dal jsem pro­to šťá­vu z mrkve pro její obsah karo­tenu, čer­nou řed­kev a šťá­vu z bram­bor pro uspo­kojení poža­dav­ků jater.


   V roce 1962 jsem byl u jedné paní, která měla již neope­rova­telnou rako­vinu žaludku, bě­hem posled­ního jeden a půl měsíce skoro nic nejedla ani nepila, den­ně zvra­cela. Říkal jsem, že tato paní žije z rako­vino­vého nádoru. Dával jsem jí ráno i večer po 3 kap­kách výtažku z moch­ny nátrž­níku (Potentilla Tormen) pouze na jazyk, protože čaj z moch­ny nemohla již ani poly­kat. Měla ote­vře­nou rako­vinu ža­lud­ku. Po třech dnech již nezvracela, otevřená rakovina žaludku se zatáhla, takže mohla poz­řít 2 polév­kové lží­ce zele­ni­nové šťá­vy a potom kaž­dý den stále víc. Desá­tého dne jí řekl její lé­kař, který k ní den­ně chodil, že kupo­divu zde na­sta­lo pod­stat­né zlep­šení a ptal se, zda může něco jíst. Řekla, že ano. Šťá­vu, jen šťá­vu. „A to pomá­há? Nemu­síte již zvra­cet?“ „Nemu­sím.“ Tato paní žije do­dnes a je jí v době, kdy toto píši, požeh­naných 87 let.
   Nemoc­ný, který má ná­dor vel­ký, potře­buje vel­mi málo šťá­vy a přesto bě­hem kůry nepoci­ťuje hlad. Nemocní s ma­lým nádo­rem, po ope­raci nádo­ru nebo při pre­ven­tivní kůře mohou hlad poci­ťovat sil­něji a jen těž­ko vychá­zejí s tím, že jim má k obži­vě sta­čit jenom zele­ni­nová šťáva. V ta­ko­vém pří­padě je dovo­leno jíst den­ně 1 šá­lek čisté cibu­lové po­lévky, kte­rá má jen mini­mální ob­sah bíl­kovin.
   Bruno Vanar­gurk, autor kni­hy „Boží požeh­nání v pří­rodě“, vysvět­luje úspěch mé zele­ni­nové kůry tak­to: vý­voj a růst nádo­rů a je­jich bujení a vyži­vování je podpo­rováno bílko­vinami. Léči­vou kůrou a zele­nino­vými šťá­vami se pří­sun bíl­kovin dras­ticky sníží až úpl­ně za­staví. Nádor je osla­ben, a pro­tože si neumí opat­řit bílko­vinu ji­nak, začí­ná odu­mírat. Zdra­vý zby­tek orga­nismu však také bez této lát­ky nemů­že žít. Pro­to po bíl­kovi­nách hla­dová krev sžírá v tě­le na všech mís­tech přeby­tečné bu­jení, strus­kovi­tost a ná­dory, vše co není nezbyt­ně nut­né a při­tom obsa­huje bíl­kovinu. Toto je tedy ta práce, pra­vá ope­race bez nože, kte­rou sama krev v těle pro­vádí, jem­ně dáv­kuje a řídí.
   Další výhodou je boha­tost mine­rál­ních látek obsa­žených v zele­nino­vých šťá­vách a byli­nách. Je proka­zatel­né, že odbou­rané zplo­diny dlou­ho v tě­le zůstá­vající způso­bují otravu. Čin­nost vylu­čova­cích or­gánů je pod­poro­vána prá­vě vhod­nou kombi­nací čajů. Ka­kost smr­dutý povzbu­dí led­viny a pomá­há vylou­čit z tě­la jedy. Kopr­ník štěti­nolistý čistí krev. Šal­věj zabra­ňuje záně­tům, pří­padně je léčí. Květ měsíčku (Galen­dula offci­nelis) od­stra­ňuje z kr­ve poru­chu jejího buněč­ného dýchání. Důka­zem správ­ného vyvá­žení této kůry je i to, že mnozí, kte­ří ji pou­žili jako preven­tivní nebo odtuč­ňovací kůru, a během celé této kůry nepo­žili sebe­menší sousto po­travy mimo přede­psané čaje a šťávu, se cítili dobře a byli plně práce schopni.

 

Rady pro různě lokalizovanou rakovinu:

Při tumoru mozku:

   1÷2 šálky čaje z meduňky, stu­dené po douš­cích, zla­tá meduňka nebo citro­nová meduňka nebo jejich směs, špet­ku do horké vody a nechat 10 minut vylu­hovat.

Při rakovině oka:

   Denně po douš­cích šálek stude­ného čaje ze svět­líku, špet­ku do šál­ku hor­ké vody a nechat 10 minut vylu­hovat.

Při rakovině prsu, vaječníků a dělohy:

   Denně po douš­cích šá­lek stude­ného čaje ze směsi špet­ky kon­try­hele obec­ného a alp­ského (Alche­milla vul­garia, Alche­milla alpi­na) se špet­kou kvě­tu hlu­chavky do šál­ku hor­ké vody a ne­chat 10 mi­nut vylu­hovat.

Při rakovině patra, rtu, jazy­ka a krč­ních žláz hrta­nu:

   První polév­kovou lžící bedrní­kového čaje vypla­chovat ústa a vypliv­nout, druhou lžící klok­tat a polk­nout, třetí lžící opět vypla­chovat a vypliv­nout. Celý tento po­stup více­krát opa­kovat. Na jeden šá­lek čaje 1 ča­jovou lžičku kořene bedr­níku (Pimpi­nela magna) 3 mi­nuty vařit.

Při rakovině kůže:

   Při velikosti 1/2÷1 cm v prů­měru něko­likrát denně natu­povat čerstvě utr­ženým vlaš­tovič­níkem (žlutá hořká šťáva). V zi­mě použi­jeme odvar z té­to byliny k omý­vání nebo natu­pování, ale pouze kolem nemoc­ného místa! Špet­ku suše­ného vlašto­vič­níku do šálku horké vody a nechat 10 minut vylu­hovat. Lze také použít vlaš­to­vič­níko­vou tink­turu, ale nik­dy ne přímo na otev­řené bolavé místo.

Při rakovině jater:

   Denně vypít po doušcích 2 šálky stude­ného nebo teplého čaje z bram­boro­vých slupek. Hrst syro­vých bram­boro­vých slupek vařit 2÷4 mi­nuty v 1/4 lit­ru vody. Pokud tento čaj pacien­tovi chutná, je to neklam­ná známka toho, že jej jeho játra potře­bují. Jestliže mu naopak nechutná, nebyl by mu nic platný a pít jej nemusí.
   Při rakovině jater by měl pacient dělat ještě zábaly z ka­pusto­vých listů. Vrchní 3 listy z hláv­ky kapusty ope­reme vlaž­nou vodou a zba­víme je případ­ných nečistot. Tyto listy na prkénku rozvál­cujeme pomocí skle­něné lahve, až žebra listů zvláční. Do přede­hřáté pos­tele napříč polo­žíme vlně­nou deku slo­ženou do pruhu asi 50 cm širo­kého, na ni prostě­radlo slo­žené na 25÷30 cm. Na něj šátek a navrch roz­mač­kané listy. Dobře zahřátý pacient se položí nemoc­ným mís­tem na listy, nebo je i se šát­kem při­lo­žíme a upev­níme. Přes to se zabalí prostě­radlo a přes něj ještě deka. Vše důkladně upev­níme, pro­tože zábal musí vydr­žet celou noc. Nedr­ží-li tako­vý zábal pevně a dobře, má pacient pocit chladu a dokonce se o něj pokouší i zimnice, což by jen škodilo. Ráno sejmeme s pa­cienta zábal, pacienta teplou vodou omy­jeme a dobře osušíme. Potom vtí­ráme 1÷2 ča­jové lžičky olivo­vého nebo stol­ního oleje na choré místo, které pak přikry­jeme teplým šátkem. Ten můžeme po něko­lika minu­tách opět odej­mout.

Při rakovině žaludku:

   Pít jednou denně pomalu a po douš­cích 1 šá­lek stude­ného čaje z pelyňku nebo země­žluče. Špet­ka drogy se nechá v šál­ku hor­ké vody vylu­hovat pouhé 3 vte­řiny! Pokud je při této chorobě současně i žalu­deční neuroza, pije se den­ně pomalu a po douš­cích 1 šá­lek čaje z koz­líku lékař­ského. Špet­ku koz­líku vařit 3 mi­nuty v šál­ku vody, potom ještě další špet­ku koz­líku 3 vte­řiny luho­vat nebo přes ni vodu přelít.

Při rakovině sleziny a slinivky břišní:

   Pacient má pít denně nej­méně 1 litr stude­ného nebo teplého šalvě­jového čaje. Doporu­čuji ještě krát­ké horké zábaly ze sen­ných květů, přes­ličky nebo ovesné slámy. Senné květy necháme jen luho­vat. Přes­ličku nebo ovesnou slámu necháme asi 1 mi­nutu vařit. Zábaly prová­díme jen tehdy, pokud jsme si jisti, že je prove­deme správně.

Při rakovině prostaty a varlat:

   Pít denně pomalu a po doušcích 2 šál­ky stude­ného čaje z vr­bovky malo­květé (roste jednot­livě na vlh­čích lou­kách). Jed­nu špet­ku do množ­ství hor­ké vody na 2 šál­ky, necháme 10 mi­nut louho­vat.

Při rakovině kostí, plicní rakovině a plicní tuberkuloze:

   Jitrocel kopinatý nebo široko­listý, island­ský mech, Lunge­krat pope­nec, divizna a kopr­ník štětino­listý vše dohro­mady v hor­ké vodě vylu­hovat 10 mi­nut. Při plicní tuber­kuloze ještě spolk­nout s ča­jem nebo tro­chou vody 1 lžič­ku jitro­cele široko­listého (v lékárně jako bleší semeno).

 

Zvláštní upozornění

Připomínky k mé protirakovinové kůře:

   Hodně pohybu na čerstvém vzduchu. Obzvláště bych chtěl připo­menout, že moje kůra zele­nino­vými šťá­vami při­nesla žádoucí úspěch mno­hým rako­vinou nemocným, ale dopo­ručuje se také v ná­sledu­jících pří­padech:

  • Jako prevence proti onemocnění rakovinou

  • Jako regenerační kůra pro celé tělo takto upravená: 1/8÷1/4 litru zele­ni­nové šťávy i s čajem k tomu uve­deným (šalvě­jový, ledvi­nový) pít po douš­cích den­ně před jídlem

  • Jako odtučňovací kůru, aniž bychom trpěli hla­dem nebo žízní a bez jaké­koliv újmy - možno až celých 42 dní jako při rako­vině

  • Jako jarní zdravotní kůru

  • Na zlepšení krevního obrazu - čištění krve

  • Při potížích v kloubech (arthri­tis, arthroza atd.) ve spo­jení s kou­pelemi

Rakovinou onemocnělí kuřáci, kteří nepřes­tanou kouřit, budou moji léčeb­nou kůru pro­vádět bez úspěchu!


   Při těžkém rakovinovém onemocnění, pokud je to možné, je lepší, jestliže si přede­psanou šťávu připra­víme sami, za před­pokladu dodr­žení správ­ných poměrů. Zele­ninu pro pří­pravu šťávy můžeme také strou­hat, roze­mlít mlýn­kem na maso, roz­mixovat, drtit lisem na ovoce či odstře­ďovat.

 

Totální protirakovinová kůra „TPK“ pátera Ferdy ze Sušice

   Po dobu trvání této kůry nesmí pacient při­jímat žádnou potravu mimo přede­psané čaje a zele­ni­nové šťávy. Směs zele­ni­nové šťávy může pít pacient při pocitu hladu, avšak ne víc, než 1/2 litru denně. Čím méně, tím lépe. Pokud si chceme ušetřit námahu s je­jí pří­pravou, můžeme ji koupit už hoto­vou (v Rakousku, Německu a Švý­carsku pod názvem Brousa-Gemüsesaft Mischung).

Moje směs zeleninových šťáv:

  • 300 g červené řepy

  • 100 g mrkve karotky

  •  30 g černé ředkve

  •   1 brambor velikosti slepičího vejce


   Vše očištěné a oloupané rozstrouhat, smísit a vylisovat přes plátno. Šťávy ještě přefiltrujeme přes jemné sítko nebo plátno a necháme ustát. Usazenina ze zeleninové dužiny totiž obsahuje bílkoviny, které by snižovaly účinnost a byly zbytečnou živinou pro rakovinu. Ta totiž žije pouze z pevných částí přijaté potravy, zvláště pak z rostlinné nebo živočišné bílkoviny.
   Pije-li pacient 42 dní uvedenou zeleninovou šťávu a uvedené čaje, nádor odumírá, ale člověk i přesto, že může na váze ztratit 5÷15 kg, se cítí docela dobře. Sám jsem tuto kůru prodělal a nikdy se mně tak dobře nepracovalo.
   Je dobře ještě před započetím kůry mimo normální potravu vypít denně asi 1/4 litru této šťávy, abychom na ni tělo pomalu zvykli.
   Minimum, které člověk k životu bezpod­mínečně potře­buje, je pouze 1/8÷1/4 litru za den, ale při pocitu hladu je možné vypít jako denní dávku až 1/2 litru. Mimo přede­psané čaje lze jako teku­tinu dopl­ňovat libo­volné množ­ství normál­ního čaje. Veškeré tekutiny přijí­máme po celý den v pra­videl­ných inter­valech v ma­lých dáv­kách, po lžič­kách nebo po douš­cích, nepoly­káme rov­nou, ale čekáme, až se teku­tina pro­sliní. Takto se zby­tečně neza­těžuje trá­vicí trakt, pro­tože enzymy ze slin trá­vení uleh­čují. Doda­tečně čas od času můžeme vypít dou­šek šťávy z kva­šeného kyse­lého zelí, což pomáhá při vymě­šování. Moje „TPK“ správně prove­dená způ­sobí, mimo odstra­nění přeby­tečných škodli­vin, jen malou ztrátu na váze.

 

Důležité čaje při protirakovinové kůře:

Šalvějový čaj:

   1÷2 polévkové lžíce sušené šal­věje dáme do 1/2 litru vroucí vody a necháme 3 mi­nuty vařit. Pak odsta­víme a při­dáme do vrou­cího čaje po jedné špetce tře­zalku, mátu pepr­nou a meduňku a necháme vše 10 mi­nut louho­vat, pak sce­díme přes sítko. Takto je čaj při­pra­ven k pi­tí. Má-li být louho­vaný čaj při­praven ke klok­tání, necháme šal­věj v hor­ké vodě 10 mi­nut pouze vylou­hovat, ale nevaříme.
   V šalvěji je mnoho éteric­kého oleje, což je pro klok­tání velmi dobré, ale pro pití ho nesmí obsa­hovat, proto jej zmí­něné 3 mi­nuty vaříme, aby nežá­doucí olej byl odstra­něn a aby se vaře­ním uvol­nil ještě další fer­ment, který je důle­žitý pro všechny žlázy, míchu a plo­ténky. Poněvadž šalvě­jový čaj takto připra­vený lidskému zdraví velmi pro­spívá, měl by jej každý pít denně po celý život, neboť potom bude sotva kdy nemocen.

Ledvinový čaj:

   Tento čaj se smí pít po 3 týdny denně, proto při­pra­víme bylin­nou směs, která vystačí po 3 týdny pro jednu osobu: 15 g přesličky, 10 g kopřiv (nej­lepší jsou na jaře sbí­rané a suše­né), 8 g trus­kavce a 6 g tře­zalky. Z té­to promí­chané směsi dáme 1 špet­ku do 1 šál­ku horké vody a necháme 10 mi­nut vylu­hovat. Potom sce­díme a na vylu­ho­vaný zby­tek bylin nale­jeme 2 šálky pra­vého čaje, který byl při­pra­ven také jen vylu­hováním (zalit horkou vodou, bez vaření). Tím získáme 3 šálky čaje na 2 dny pití: ráno na lačno 1/2 šálku, před obědem 1/2 šálku a 1/2 šál­ku před spa­ním. Pít stu­dený po douš­cích! V po­užitých byli­nách je něko­lik sub­stancí, které by se vaře­ním znehod­notily. Uve­dený postup pří­pravy je nutné přesně dodr­žet, např. potřebná kyse­lina křemi­čitá se uvol­ňuje teprve pra­vým čajem z vy­luho­vaného zbyt­ku bylin.

Během třítýdenní doby pití tohoto čaje nejíst žádné hovězí ani vepřové maso včetně vývarů!


   Ledvinový čaj by se měl pít při každé nemoci tři týdny denně, hlavně při záně­tech a opera­cích. Preven­tivně se může tří­týdenní ledvi­nová kůra opako­vat 3÷4 x v roce. Přeru­šení mezi jednot­livými kůrami musí být nej­méně 14 dní.

Kakostový čaj:

   Špetku kakostu smrdutého (Čapí nůsek, Cera­dium Rober­tianum) dáme do šálku horké vody a necháme 10 mi­nut vylu­hovat. Denně vypít po doušcích 1 šálek stude­ného kakos­tového čaje. Čaj z ka­kostu je možné pít při všech for­mách rako­viny, zvláště byl-li pacient oza­řován.

Jitrocelový čaj pro doplnění vápníku:

   Jitrocel kopinatý nebo širokolistý, island­ský mech, Lunge­krat pope­nec, divizna a kopr­ník štěti­nolistý vše dohro­mady v horké vodě vylu­hovat 10 minut.

Vlastní „TPK“ - Totální protirakovinová kůra:

  • ráno nejdříve pomalu a po doušcích vypít 1/2 šál­ku (1/16 litru) stude­ného ledvi­nového čaje - pouze prvé 3 týdny

  • o 50÷60 minut později pomalu a po douš­cích vypít 1/3 šálku teplého šalvě­jového čaje

  • o 30÷60 minut později malý doušek zele­ninové šťávy, zapít stude­ným nesla­zeným šalvě­jovým čajem

  • podle pocitu hladu opakovat během dopoledne 10÷15 x malý dou­šek zele­ninové šťávy, zapít stu­deným nesla­zeným šalvě­jovým čajem

  • v poledne pomalu a po doušcích vypít 1/2 šálku (1/16 litru) stude­ného ledvi­nového čaje - pouze prvé 3 týdny

  • během dne postupně vypít celý šálek čaje z kakostu smrdutého

  • během dne postupně vypít šálek jitro­celového čaje pro dopl­nění vápníku

  • odpoledne malý doušek zeleninové šťávy, zapít stude­ným nesla­zeným šalvě­jovým čajem

  • večer před spaním pomalu a po doušcích vypít 1/2 šálku (1/16 litru) stude­ného ledvi­nového čaje - pouze prvé 3 týdny

  • pokud má pacient trvalý pocit hladu i při 1/2 litru zele­ninové šťávy, je dovo­leno jíst denně 1 šálek čisté cibu­lové polévky, která má jen mini­mální obsah bíl­kovin.

  • dovoleno je k tomu užívat občas buď trochu šťávy z citronu, anebo čerstvě vyli­sovanou šťávu z jablek, ale nikdy obojí současně.


   Při zácpě si pomáháme pitím lehkých projí­madel nebo čípky. Během kůry se nepři­jímá tuhá potrava a navíc je žilní oběh tak povzbuzen, že zpra­cuje vše téměř beze zbytku. Může se tedy snadno přiho­dit, že pacient nemá sto­lici po několik dní.

 

Doplnění mé „TPK“:

   Vypozoroval jsem, že čaj, obsa­hující vápník, který dopo­ručuji při rako­vině kostí a plic, posky­tuje velmi dobré služby také při všech for­mách rako­viny na růz­ných částech těla. Proto také tento čaj vřele dopo­ručuji všem rako­vinou posti­ženým. (Jitro­cel kopi­natý nebo široko­listý, islandský mech, Lunge­krat pope­nec, divizna a kopr­ník štěti­nolistý vše dohro­mady v hor­ké vodě vylu­hovat 10 minut). Záslu­hou tohoto čaje netrpí při prová­děné kůře nedo­statkem vápna nebo draslíku.
   Dříve jsem dopo­ručoval pro­vádět kůru pod dohle­dem ošetřu­jícího lékaře. Mám však zkuše­nost, že mnozí lékaři nechtějí o léčbě bylin­kami ani slyšet. Hned po případné operaci se nesmí moje léčebná kůra provádět. Je nutné posečkat 2÷5 mě­síců, podle toho, jak se pacient cítí. Během této čekací doby by ale pacient měl pít půl až jeden šálek (1/16÷1/8 litru) směsi zele­ninových šťáv mimo svou nor­mální stravu. Zele­ninovou směs pít pomalu a po doušcích s přede­psanými čaji vždy před obědem. K jídlu doporu­čuji polévku z oves­ných vloček, zele­ninovou polévku a zele­ninu, z masa hlavně kuřecí a telecí, před­nost dávat lehkým jídlům. S pl­nou kůrou bez dalšího jídla se může začít tehdy, až se pacient cítí dobře a dost silný.
   Po 42 denní kůře se zele­ninovými šťávami a přede­psanými čaji začne jíst pacient pomalu, málo oso­lenou stravu, lehce stravi­telnou a každo­pádně dále ještě 2÷4 týdny má pít po douš­cích zele­ninové směsi šťáv. Aby se pacient rychle zotavil, měl by 3 x denně užívat nějaké posi­lující pří­pravky, např. kvasni­cové tablety, které se mohou užívat tak dlouho, až se cítí normálně posílen.
   Moje směs zele­ninových šťáv pomáhá všestranně nejen při rako­vině, ale i roz­trou­šených klou­bových záně­tech a nadměr­ném opotře­bení hrud­ních či beder­ních obratlů. U těchto onemoc­nění stačí pro­dělat pouze 3 týdenní šťá­vovou kůru, ale stejně jako při rako­vině i s přede­psanými čaji. Rozhodne-li se pacient pro 42 denní kůru, v žád­ném pří­padě to neškodí, a získá se navíc jistota, že bude zbaven i případ­ných rakovi­nových buněk. Kromě toho dopo­ručuji při všech klou­bových potí­žích spo­jit každý 3. a 4. den tuto kůru s koupe­lemi s pří­davkem přes­ličky, sena nebo ovesné slámy, jak ostatně dopo­ručuje na základě vlast­ních zkuše­ností i insti­tut Haben­schmidtova „Herbskucit“.
   Starší lidé snášejí moji kůru leh­čeji a půst jim nepři­padá tak těžký, pro­tože již nepo­třebují tolik staveb­ních výživ­ných látek. Snad tisíce lidí již přestály moji kůru a jsou zdraví.
   Někteří nemocní jsou také citliví na zemní proudy a záření. Ti pak trpí mnohem více, pokud jejich postel stojí na místech, kde se proje­vují. Tato místa se dají pro­kázat vir­gulí, a je lépe umístit postel pacienta mimo ně. Jsou ovšem lidé, kteří na tyto úkazy nevěří.
   Byl jsem tázán, zda by pacienti při mé kůře mohli jíst trochu chleba, nebo med, vejce, zele­ninu nebo šťávu z čer­ného rybízu, malin, případně dýně. Dále chtěli vědět, zda smějí sou­časně užívat léky. Při 42 denní kůře se smí jako jediná potrava užívat jen směs zele­ninových šťáv a čaje, dovoleno je k tomu užívat občas trochu šťávy z citronu a nebo čerstvě vyli­sovanou šťávu z jablek, ale nikdy obojí současně. Čaje ze šal­věje, máty peprné, tře­zalky a meduňky se mohou pít v neome­zeném množ­ství, avšak bez cukru! Jinou potravu samotný prin­cip této léčby vylu­čuje! Při nedodr­žení mých údajů a při současném uží­vání ještě jiných potra­vin po dobu kůry se úspěš­nost léčby sni­žuje a je dokonce nebez­pečí nezdaru v léčení!
   Odhadem kolem 20 tisíc osob rako­vinou nemoc­ných a jiných zdán­livě nevylé­čitelně nemoc­ných nabylo opět zdraví touto mojí doporu­čovanou kůrou. Zemřeli jen takoví, kteří mimo kůry dostá­vali medi­kamenty a injekce rozru­šující krevní buňky. Při těchto medika­mentech jsou zničeny nejen rako­vi­nové buňky zvrhle vytvo­řené a tělu se odci­zivší. Tyto buňky žily z ba­lastu, který člověk při­jímá s po­travou a který je v po­travě obsa­žen z bíl­kovin. Naproti tomu nemo­hou rakovi­nové buňky dále žít jen ze zele­ninové šťávy. Rakovi­nový nádor je samo­statný útvar a vytváří samo­statné buňky, takže v tomto smyslu vlastně není nemocí. Přiro­zeně, že pak nádor vnu­cuje tělu svoje vlastní buňky a sou­časně ty jeho ničí, toto je potom nemoc. Musíme tedy rakovi­nové buňky roz­rušit, a to co nej­šetr­něji, což lze jen pomocí šťá­vové kůry. Toto je můj názor a ten je potvr­zen tisí­cerými úspěchy. Co je to vlastně rakovi­nový nádor popi­suji důklad­něji ve své bro­žuře. Tímto malým popi­sem jsem, doufám, odpo­věděl i na otázky mnohých lékařů, kteří mi psali a nevě­řili, že při prová­dění doporu­čované kůry lze vydržet plných 42 dní bez bílkovin.

 

Souhrn a rozpis bylinek:

  • šalvěj (1÷2 lžíce), třezalka, máta peprná a meduňka (po špetce): na den

  • přeslička (15g), kopřivy (10g), truskavec (8g) a třezalka (6g): směs na 3 týdny

  • pravý čaj (2 šálky): na 2 dny

  • kakost smrdutý (Čapí nůsek, Ceradium Robertianum): špet­ka na den

  • jitrocel kopinatý nebo širokolistý, island­ský mech, Lunge­krat popenec, divizna a kopr­ník štěti­nolistý: výluh na den

  • červená řepa (300g), karotka (100g), černá ředkev (30g), 1 bram­bor, (kousek celeru): zele­ninová šťáva na den až dva

  • 1 cibule na polévku, šťáva z kysa­ného zelí: občas k jídlu

  • šťáva z jablka nebo z citronu: občas na pití

Bylinky pro 6ti týdenní čisticí a protirakovinovou kůru pátera Ferdy ze Sušice.

Ledvinový čaj (směs na 3 týdny):

Přeslička 15 g

Kopřivy 10 g

Truskavec 8 g

Třezalka nať (Herba hyperici) 6 g

Šalvějový čaj (spotřeba na 6 týdnů):

Šalvěj nať (Herba salviae) 80 g

Třezalka nať (Herba hyperici) 15 g

Máta peprná nať (Herba methae pip.) 10 g

Meduňka nať (Herba mellissae) 10 g

Kakostový čaj (spotřeba na 6 týdnů):

Kakost smrdutý nať (Herba geranii robertiani) 10 g

Jitrocelový čaj (spotřeba na 6 týdnů):

Jitrocel list (Folium plantaginis) 5 g

Lišejník islandský (Lichen islandicus) 5 g

Popenec nať (Herba hederae terrestris) 5 g

Divizna květ (Flos verbasci) 15 g

Koprník štětinolistý 10 g